Автоматизована Система Прийому Платежів за послуги ДАІ (АСПП)

 

На підставі Розпорядження Департаменту Державтоінспекції МВС України від 01.04.2004 № 34 «Про впровадження автоматизованої системи обліку та збору податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів» спеціалістами ТОВ “ГЕРЦ” було розроблено програмне забезпечення Автоматизована Система Прийому Платежів (АСПП) за послуги ДАІ та проведення технічного огляду транспортних засобів, з функцією автоматичного контролю обліку всіх необхідних платежів, у тому числі податку з власників транспортних засобів та інших платежів по послугам ДАІ.

 

Прийом платежів по комплексним послугам здійснюється касами банків на підставі переліку платних послуг, наданих підрозділами ДАІ ГУМВС України, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 4.06.2007 № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ».

 

З метою впровадження системи ТОВ «ГЕРЦ» були укладені договори про співпрацю з ДДАІ України № 11-060830/1/264 від 30.08.2006 року, ГУМВС України в Одеській області № 070410/01 від 10.04.2007 року та УДАІ ГУМВС України в м. Києві №1909 від 19.02.2009 р.

 

АСПП дозволяє якісно та в повному обсязі здійснювати контроль за платежами, які сплачуються за послуги, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4.06.2007 № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися органами та підрозділами Міністерства внутрішніх справ» надаються підрозділами МВС України.

 

На базі впровадженої технології в Одеській області розроблені самостійні модулі проходження технічного огляду транспортних засобів, проходження діагностики транспортних засобів, перевірка медичних посвідчень водія, дозвільної системи та інші.

 

Автоматизована система прийому та обліку платежів спрямована на створення єдиної інформаційної бази даних, що містить об’єктивну, актуальну інформацію про транспортні засоби; впровадження єдиної організаційно-технічної платформи збору та обліку платежів; оперативність та достовірність прийому та обробки платежів; виключення суб’єктивного фактору при контролі здійснення усіх платежів.

 

Також, у АСПП реалізована можливість оперативного контролю за наявністю пільг громадян при оплаті платежів, оскільки система має міжвідомчий характер та забезпечує інформаційний обмін підрозділів внутрішніх справ з Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом та Державним казначейством України.

 

Відповідно до чинного законодавства АСПП забезпечує захист інформації, про що свідчить атестат відповідності № 1944 від 10 квітня 2009 року, виданий Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України. Робота АСПП призвела до виявлення та усунення схем ухилення та мінімізації податкових платежів з власників транспортних засобів, що в свою чергу забезпечило суттєве збільшення надходжень до бюджету (в 2008 р. в порівнянні з 2007 роком надходження податку з власників транспортних засобів по Одесі и Одеській області збільшилось на 37 відсотків).

 

Скачать презентацию системы "АСПП" (.pps)

 

Атестат відповідності системи технічного захисту інформації.

 

Технологія взаємодії учасників АСПП