UA
Pattern
Pattern

Пенсії, субсидії та пільги перевірять: Рада ухвалила законопроєкт.

Пенсії, субсидії та пільги перевірять: Рада ухвалила законопроєкт.

Додано: 2019-10-18

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про перевірку (верифікацію) державних соціальних виплат. Мовиться про пенсії, різні види соціальної допомоги, пільги, субсидії, стипендії.

За відповідний законопроєкт №1231 проголосували 249 народних обранців.


Як і кого перевірятимуть?Під перевірку потраплять пенсіонери, субсидіанти, студенти, матері-одиначки. Інформація про них потрапить до єдиної системи. Матеріальне становище вивчатимуть, якщо людина отримує:

– пенсію, пільгу, субсидію, стипендію;
– грошову виплату з державного бюджету;
– грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

У спеціальному реєстрі буде зберігатися анкета на кожного. До того ж закон захищає зібрані дані. І якщо хтось її передасть, наприклад, кредитній організації для опрацювання потенційних клієнтів або шахраям – за це доведеться нести відповідальність згідно із законом.

Подібні реєстри існують у різних органах влади і зараз. Наприклад, уже створили реєстр субсидіантів. Різниця в тому, що в новій платформі будуть дані одразу на всіх, хто хоче допомогу від держави. Це спростить процедуру перевірки.

Перевірку планують реалізовувати в декілька етапів:

Перший етап проводитиме орган, до якого ви звернетеся за матеріальною виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Там приймуть заяву, візьмуть усі необхідні для виплати документи, внесуть інформацію до єдиної бази й одразу ж отримають дані з неї.

Другий етап триватиме до тих пір, поки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень (придбали автомобіль), ця інформація потрапить до реєстру і ви позбудетеся права отримувати субсидію.

Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує гроші від держави. Наприклад, ви знайшли роботу і більше не потребуєте виплати з безробіття. Цей етап може тривати протягом трьох років після того, як гроші припинили виплачувати.




За матеріалами: 24tv.ua